Ροντέο έγινε το πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας Κορινθίας

Το πιο συναρπαστικό πρωτάθλημα των τελευταίων ετών στην Α' κατηγορία Κορινθίας, πήρε φωτιά μετά την νέα γκέλα της Κορίνθου 06.
Ο Πέλοπας πέρασε στην κεφαλή της βαθμολογίας.
Ο Πέλοπας Κιάτου με την ευρεία νίκη του  μέσα στο  στο "Θωδειο" , 4 - 0 επί του Ολυμπιακού  Λουτρακίου, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστκής στο πρωτάθλημα της Α. κατηγορίας Κορινθίας, πέρασε επικεφαλής, καθώς η  Κόρινθος ΄06, στο ΔΑΚ αυτοκτόνησε παραχωρώντας ισοπαλία στον Τενεάτη Αθικίων.
Η Κόρινθος 06 είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο και ισοφαρίστηκε λίγο πριν την λήξη του αγώνα απο ένα τραγικό λάθος του τερματοφύλακα Χανδρινού.
Ο διαιητής Τριαντάφυλλος έδωσε πέναλτι στις καθυστερήσεις υπέρ της Κορίνθου 06 αλλά μετά απο πίεση των παικτών του Τενεάτη ακύρωσε την απόφαση του..!
Στον γειτονικό Συνοικισμό. ο ΠΑΣ Κόρινθος νίκησε με 4 - 0  τον Αστέρα Δερβενίου και μείωσε στους - 3 την διαφορά της από την κορυφή. Ο ΠΑΣ σημείωσε και τα τέσσερα τέρματά  του μετά το 80, ενώ στο πρώτο ημίχρονο σε φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων  οι του Αστέρα πρέπει να σημείωσαν τέρμα καθώς η μπάλα πέρασε την γραμμή του τέρματος με τις απόψεις να είναι διφορούμενες...

Στο Ξυλόκαστρο ο Πανκαμαριακός επικράτησε με 1 - 0 επί της  Θύελλας Πετρίου, ενώ στη Νεμέα ο Παννεμεατικός επεβλήθηκε με 3 - 2 επί του Ηρακλή Ξυλοκάστρου. Στον Άσσο ο Ολυμπιακός Άσσου σε ενδιαφέροντα αγώνα έχασε με 1 - 3 από την Ελλάδα Βέλου,την στιγμή που ο Ισθμιακός πέρασε με 1 - 0 από το Χιλιομόδι επί του ουραγό Ατρομήτου.

Τέλος στο Λεχαιο ο τοπικός Ηρακλής δάμασε με 4 - 0 τον Πανσολυγειακό