Λουτράκι-Εθνικός 2-2 και Ρόδος-Πέλοπας 6-1...!

«Φωτιά» στην κορυφή του 6ου ομίλου, με την Προοδευτική να πλησιάζει στο -1 τον πρωτοπόρο Εθνικό.
Ρόδος-Πέλοπας Κιάτου 6-1
ΣΚΟΡΕΡ: 2' Μυλωνάς, 20' Ταβάρες, 24' Μπούτερ, 74' Αυγενικού, 75', 89' Λέκκας - 68' πεν Ραχίμ
Περίπατος για τη Ρόδο, που επικράτησε με του Πέλοπα Κιάτου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Μυλωνά. Το 2-0 ήρθε στο 20ό λεπτό με δυνατό σουτ του Ταβάρες, ενώ τέσσερα λεπτά με τον Μπούτερ να κερδίζει την κόνυτρα από τον Λακόφ και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα του Κιάτου μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ραχίμ στο 68', έπειτα από χέρι του Αποστόλου. Η απάντηση ήταν άμεση από τα «ελάφια», καθώς στο 74' ο Αυγενικού με κοντινή προβολή έκανε το 4-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Λέκκας με σουτ έκανε το 5-1. Ο ίδιος στο 89' έβαλε και το... κερασάκι στην τούρτα, κάνοντας το 6-1, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Ρόδος (Τ. Καβακάς): Παναγόπουλος, Ιμεραλιλάι, Κουρούπης, Αποστόλου, Άλμπι (67' Καντιμοίρης), Πότσι (78' Δημητριάδης), Μυλωνάς, Αυγενικού, Μπούτερ (67' Λέκκας), Νάκκας (61' Πινδώνης), Ταβάρες
Πέλοπας Κιάτου (Β. Τζαλακώστας): Λακόφ, Τουμπανάκης (83' Σταθακόπουλος), Ραχίμ, Κουρούμαλης, Πεναίσης (46' Πετρόπουλος), Νάκος (54' Θεοδωρόπουλος), Παπουτσής, Αναγνωστόπουλος (87' Κυράστας), Μανιώτης, Μπούκης, Παλογιαννίδης

Λουτράκι-Εθνικός 2-2ΣΚΟΡΕΡ: 23' Γεωργίου, 38' Πέριτς - 13' Ρομάνο, 43' Παυλάκης

Δεν κατάφερε να περάσει από το Λουτράκι ο Εθνικός, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 και τους Πειραιώτες να χάνουν τη διαφορά που είχαν από τη δεύτερη Προοδευτική. Στους 19 ανέβηκαν οι «οράνιε». Ο Ρομάνο άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες στο 13'  με εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Γεωργίου ισοφάρισε στο 23'. Στο 38' οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με τον Πέριτς να γράφει το 2-1, ωστόσο, ο Παλυλάκης έφερε το ματς στο 2-2, που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.
ΑΟ Λουτράκι (Νούλας-Πέτρου): Διασσινός, Στασινόπουλος Δ., Τσάκας, Τσώκος, Δερτιλής, Πετρίδης, Σιώκος, Γούλας (86 Γκιζαριώτης), Ζερβός (62′ Γωνιάδης), Γεωργίου (81′ Μπράχο), Πέριτς (88′ Παππάς).
Εθνικός (Ν. Νεντιδης): Σικαλιάς, Βλάχος, Γερόλυμος (53′ Στασινός), Ρούσσης, Κρητικός, Κωνσταντίνου (66′ Κατίδης), Δωματάς, Τεγούσης (76′ Μάναλης), Γκέσιος (72′ Κατσικοκέρης), Ρομάνο, Παυλάκης.